Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

19.8.2019 - (Po)prázdninová aktualizace mapy ČR a prosíme o pozornost, protože po ní nás dělí už jen jeden pivovar od magického počtu pět set, o čemž vás rozhodně budeme (a asi i brzy) informovat! Na číslo 499 nás dostaly pivovary: IndustryBeer Nymburk, NOVETA Český Brod, Šestajovice (všechny kraj Středočeský), Panský pivovar Paskov (Moravskoslezský), Axiom Brewery Prostějov (Olomoucký) a Opočenský pivovar Baron (Královéhradecký). Ještě jsme také změnili status u několika pivovarů, které se dostaly mezi průmyslové (tj. čistě zvýšili výstav nad 10 000 hl/rok) - týká se to Dalešic a Tambora. V příhraničí ani na Slovensku (opět) nic nového, ale u nás je to napínavé, tak sledujte Pivídky!

14.8.2019 - Přidán druhý, závěrečný díl článku o nealko pivu: Vše, co jste nechtěli vědět o nealkoholickém pivu a neobtěžovali jste se zeptat, díl 2. - Ultimátní nealko test.

12.7.2019 - Přidán nový článek o Degustačním souboji pražských a plzeňských pivovarů, který Pivídky organizovaly!

6.7.2019 - (Před)prázdninová aktualizace mapy ČR a příhraničí: přidali jsme pivovary Řevnice (kraj Středočeský), Krodo Beer (Královehradecký), Staré Město (Praha, na místě bývalých Dobřenských), Vlachovo Březí a Čížová (oba Jihočeský). V polském příhraničí jsou nové browary Bury, Cześć Brat! a Pinta. Na Slovensku novinky žádné!

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

Kulturní sekceKostrou těchto stránek jsou pochopitelně naše vlastní literární díla, nicméně vrozená skromnost, umožňující nám přiznat, že v dějinách lidstva se vyskytli i jiní jedinci, kteří dovedli pivo úspěšně zahrnout do svých uměleckých děl, a také naše snaha doplnit čtenářův kulturní rozhled v tomto směru nás nutí k založení této sekce.

V ní Vás budeme postupně seznamovat se základními pivními díly na poli literárním, básnickém a hudebním. Jsou to začasté díla, která nás inspirovala k vlastní tvorbě a cítíme proto potřebu se jim takto odvděčit za to, že nám umožnila, abychom je vlastní brilantní tvorbou překonali. Budeme samozřejmě rádi, když si některé z nich, které třeba ještě neznáte, díky tomu přečtete či poslechnete, případně když nám navrhnete k představení něco z děl, která ke dráze hospodských povalečů inspirovala právě Vás.

Kromě toho se zde budou také postupně objevovat také drobnější literární výtvory, které se prostě nikam jinam na stránky nacpat nedají a také poněkud narcistická podsekce Napsali o nás, ve které monitorujeme, co se kde o našich stránkách objevuje (ale samozřejmě ne všechno, přece jen je toho tolik...).

Vlastní umělecká tvorba

Pivo v kultuře, kultura v pivu (nikoliv kultura pivovarských kvasnic)

Napsali o nás

Poslední lednový týden roku 2017 jsme byli v sekci Technet na portálu idnes.cz zařazeni mezi pět zajímavých webů týdne, čehož si samozřejmě velmi vážíme (jsme teda až na konci, ale i tak dobrý!).

Další citace Pivídek v celostátním tisku - tentokráte otiskl originální názory našeho redaktora Jan Karla Bartušky časopis Týden ve článku z čísla 26/2015. Nicméně kdyby náš redaktor věděl, že článek se bude jmenovat "Noční můra policistů: pivní cykloturistika" a bude pojednávat v podstatě o tom, že by cyklisté neměli na výletech pít pivo, tak by se na nějaké odpovědi zvysoka vykašlal (přinejmenším), protože sám popíjení piva na cyklovýletech praktikuje tak často, že k tomu většinou ani nepotřebuje kolo...

denikczz.jpg, 21kB

Pivídky se ve zprávách ČTK stále pravidelně objevují jako hlavní a v podstatě - proč si to nepřiznat - jediný spolehlivý zdroj informací o pivovarech u nás. Můžete to vidět kupříkladu i na tomto článku z Deníku.cz a přiložené mapě, kde jsme sice uvedeni jako zdroj pouze nečitelným písmem, ale naši pravidelní čtenáři poznají inspiraci mapových výstupů jistě i tak na první pohled...

Přečtěte si více o tom, jak se Pivídky spolupodílejí na výstavě o pivu v Národním zemědělském muzeu!

Unikátní projekt mapování působnosti českých pivovarů na úrovni obcí vzbudil záhy doslova světový ohlas. Na anglicky psaném serveru www.praguepost.com o dění v České republice se objevil článek Unique mapping of beer in the Czech republic od Maxe Bahnsona píšícího pod pseudonymem Pivní Filosof, který v projektu ihned rozpoznal jeho filosofickou hloubku a dalekosáhlý dopad historicky prvního takto detailního mapování v pivovarnickém oboru. K dispozici je jen v angličtině, pro čtenáře vládnoucí pouze španělštinou, je ovšem dostupný jeho španělský překlad na blogu autora pod názvem Impresionate mapa del mercado cervecero checo.

Pivídky jako významný zdroj informací pro články ČTK, jak ukazuje například tento článek. Celkem to nestojí za to číst, zmínka o nás je až na konci.

Maxim

Povídka Jana Karla Bartušky Včera z lahve, dnes z PETky, zítra z tašky...no a co? byla otištěna v pánském časopisu Maxim (vydání červenec 2012, scan). Nutno dodat, že toto uveřejnění v nás vyvolalo značně nejednoznačné reakce. Nechceme zde rádoby intelektuálně napadat obsah tohoto listu, i když je třeba dodat, že obsahově skutečně příliš nevyniká. Rozhodně však nechceme útočit na jeho čtenářskou obec, jde spíše o žalostnou úroveň redakčního týmu. Co si zkrátka myslet o redakci, jejiž nejmenovaný editor (seznam zaměstnanců Maxima zde, hledejte pod K jako Kovanda Radek) považuje výše zmíněný článek za skutečný, zburcuje na jeho vyhledání rešeršisty z Národní knihovny a nakonec se touto svou nebetyčnou naivností (a zde mohla být použita i silnější slova) ještě chlubí v úvodu k tomuto článku? Co nás potom skutečně nepotěšilo je fakt, že se redakce tohoto časopisu neobtěžovala o autorizaci otištění článku, přestože jsme zmíněnému editorovi výslovně sdělili (jinak to už ani nešlo), že se skutečně nejedná o původní text. Inu, co naplat, nezbývá než se domnívat, že prostě zapomněl - vzhledem k celkové orientaci časopisu totiž téměř určitě trpí minimálně třetím stadiem obávaného úniku pamětových buněk do pohlavních žlaz.

Pivídky v Metru

Pivídky v Metru! - zasloužené pozornosti se dostalo Pivídkám prostřednictvím článku Martiny Topinkové o pražských minipivovarech, uveřejněném v deníku Metro dne 6. června 2012. Uveřejněny byly nejen pochybné názory redaktora Jana Karla Bartušky, ale i odkaz na naši mapu! Nascenovaný článek můžete najít zde.

Pivní roèenka 2012

Pivní ročenka 2012 - Pivídky se dostali už i do tištěné podoby! A to uveřejněním tří článků Kryštofa Materny v publikaci Pivní ročenka 2012. Kromě těchto děl světového významu obsahuje ročenka i řadu dalších článků, rozhovorů, rozborů a reklam, ale je asi jasné, kde leží kulturní těžiště knihy. Vy si ovšem nemusíte ročenku za těžký peníz kupovat (náš redaktor z jejího prodeje tak jako tak už nic nemá), ale můžete si jeho články přečíst u nás na webu! Jedná se o Sokolovské extáze, Proč nemá Tábor vlastní pivovar a Srpen v roli tatínka a učitele.

Pividke su već također međunarodne! A to díky skvělému překladu povídky Jan Karla Bartušky Děsuplné Chorvatsko a balkánská pivní velmoc Černá Hora v podání chorvatského milovníka piva Mata Pejiće. Ten článek pod názvem Kultura piva na Balkanu uveřejnil na svých webových stránkách Pivnica.net. Zajímavé přitom je, že článek Chorvaty - a tím méně chorvatské pivo - vůbec nešetří, přesto zaznamenal poměrně kladné přijetí. V tomto směru je třeba chorvatským (a ostatním balkánským) čtenářům vyslovit uznání. Na těchto stránkách se objevují některé naše články i nadále.
Komentáře (2)

Od nejnovějšího Od nejstaršího

Pošlete komentář
(nutný)
(není nutná)
CAPTCHA Image
Jiný obrázek