Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

16.6.2016 - Přidána nová pivídka Manifest pivní demokracie, inspirovaná nápadem britského pivovaru k oživení voleb o setrvání Spojeného království v EU, které se uskuteční přesně za týden. Nebojte se, více než o politiku nám jde jako vždy o chlast.

12.6.2016 - Novinky v mapách ČR a příhraničí a Slovenska: Počernický pivovar v Praze, Dvůr Perlová voda v Ústeckém kraji a Millénium přímo v Ústí nad Labem, na Slovensku potom bratislavský Hops.

6.6.2016 - Přidána nová pivídka od naší čtenářky Daniely Novákové: Nové řecké báje a pověsti: Dípsos a Býros.

24.4.2016 - Změny v pivní mapě České republiky: nové pivovary Uhříněves (Praha), Obora (kraj Jihočeský), Jižan Přerov (Olomoucký), Horácký minipivovar (Vysočina) a pardubické Bahno. V přípravě jsou Maloskalský pivovar (Liberecký) a přestěhovaný Minipivovar Pánů z Růže (Ústecký). V německém příhraničí přibyly nové pivovary Hopfenhäusla a Stonewood Braumanufaktur, naopak odebrán uzavřený pivovar Karls Brauhaus. Poslední novinka: Únětický pivovar překonal magickou hranici výstavu 10 000 hl za rok, čímž se posunul do kategorie průmyslových pivovarů. Gratulace do Středních Čech!

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

ČeskyČesky EnglishEnglish PolskiPolski DeutschDeutsch

Pivní mapa a seznam pivovarů ČR - včetně příhraničí!

Po kliknutí na příslušný kraj dojde k jeho přiblížení. Po rozkliknutí pivovaru se v novém okně objeví jeho stručný popis (včetně adresy, webu a GPS). Podrobnější informace o jednotlivých pivovarech (alespoň těch českých) naleznete na stránkách pivovary.info.

Atlas - reklama 1
Pivídky doporučují: Český pivní atlas. Recenzi knihy naleznete zde

Aktualizováno 12/06/2016

Pro prohlížení mapy si musíte stáhnout novější verzi Adobe Flash Player.

Seznam pivovarů

Pivovary České republiky jsou řazeny podle krajů, pivovary z německého, rakouského, polského a slovenského pohraničí potom abecedně dle dané země. Mapa a seznam obsahuje pouze příhraniční pivovary do vzdálenosti zhruba třiceti kilometrů od českých hranic.

Jako "Novinka" jsou v seznamu označeny pivovary, které vznikly v posledních třech měsících. Seznam obsahuje a rozlišuje i pivovary, které se teprve v nejbližší době připravují (1-2 měsíce).

Pivovary označené červeným znakem x mají po rozkliknutí k dispozici také mapu své působnosti v rámci obcí České republiky (Poznámky a vysvětlivky k mapám působnosti naleznete zde).

Pro snadnější orientaci slouží záložky krajů a zemí níže.

Vlajka ČR Česká republika

Celkem 358 pivovarů (+0 v přípravě), z toho 45 (+0) průmyslových a 313 (+0) minipivovarů (hranicí dělení je výstav 10 000 hl ročně)

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovary


Vlajka ČR Pivovary České republiky dle krajů

Jihočeský (23 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Jihomoravský (45 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Karlovarský (9 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Královéhradecký (23 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Liberecký (12 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Moravskoslezský (37 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Olomoucký (26 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Pardubický (13 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Plzeňský (31 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Praha (30 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Středočeský (41 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Ústecký (26 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vysočina (25 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Zlínský (17 pivovarů)

x - obsahuje mapu působnosti pivovaru v ČR

Vlajka Německo Německé příhraniční pivovary

Vlajka Rakousko Rakouské příhraniční pivovary

Vlajka Slovensko Slovenské příhraniční pivovary

Vlajka Polsko Polské příhraniční pivovaryKomentáře (173)

Od nejnovějšího Od nejstaršího Strana 1 z 9 Následujících 20 »

 1. pivofil's avatar pivofil

  V sobotu 18. 6. se prý slavnostně otevírá pivovar Welzl (?) v Zábřehu (na Moravě). Nevíte o tom někdo něco bližšího?

  #173 – 30 May, 2016 at 10:04 am

 2. Michal's avatar Michal

  Zemské pivo v Prahe podľa všetkého už varí vo vlastných priestoroch. Medzi pripravované by som zaradil aj pivovar Dolní Počernice http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/kratce-dolnopocernicti-opet-vari-pivo-20160520.html

  #172 – 29 May, 2016 at 10:14 am

 3. VP's avatar VP

  PRVNÍ KOZÍ PÍVOVAR V SUŠICI A NA SVĚTĚ ZALOŽEN r. 1590 PŘED KRISTEM ROHATÝM, BRADATÝM A SMRADLAVÝM KELTSKÝM KOZLEM Od roku 1999 má Sušice opět svůj pívovar v centrálním kozím chlívku a výstav činí 12 hektolitrů ročně, čímž je bezpečně nejmenší v České republice. Produkuje standardní světlý třináctikozový, standardní třináctikozový černý a poslední dobou trochen řízlý třináctikozový pívo a toto občas prostřídají speciály (například: světlá čtrnáctikozačka s trochen medu, patnáctikozová brusinka, naprostý celosvětový kozí unikát - živá borůvková čtrnáctikoza z borůvek od paní hajný, popř. z mrazáku paní hajný a neslavně známá TNT-banánová patnáct a půlka kozy, která byla jenom jednou a balistická křivka pěny z čerstvě otevřené láhve docákla na vzdálenost 331 cm, samozřejmě pouze v případě, že nedošlo k nekontrolovanému, neřízenému explozu. A jednou ročně vánoční speciál plus minus šestnáct koz). Jůůůbilejní stá várka byla ozdobena zatím nejsilnějším pívem, tj. stádem 16,9 koz světlých, silně namočených v medu.

  #171 – 11 May, 2016 at 1:20 pm

 4. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, je to bohužel tak, Lochota v Plzni již od ledna nevaří a z mapy tak byl odebrán. Ale netřeba smutnit, podle našich důvěrných zdrojů, se ještě letos v Plzni chystají otevřít hned dva nové pivovary.

  #170 – 24 April, 2016 at 3:07 pm

 5. Ivan Baranovic's avatar Ivan Baranovic

  Dnes som sa v Plzni zastavil u Rytire Lochoty. Dost ma zarazilo, ze nemali v ponuke vlastne pivo. Dostal som od obsluhy odpoved, ze uz asi pol roku nevaria...

  #169 – 23 April, 2016 at 6:16 pm

 6. Michal's avatar Michal

  Poprosím o pridanie Horáckeho pivovaru (Chlum na Vysočine) http://www.horacke-noviny.com/zprava-za-par-dni-prijde-pivo-horac-5252.htm a pivovaru Uhříněves http://www.restaurantpivovarska.cz/

  #168 – 10 April, 2016 at 10:17 am

 7. Tchoř's avatar Tchoř

  http://www.pivopanuzruze.cz/

  #167 – 21 March, 2016 at 11:58 am

 8. Michal's avatar Michal

  Pivovárek Pánů z Růže sa sťahuje z J. Hradce do Roudnice n. Labem a hospoda už ich pivo neponúka, tak poprosím o odobranie z mapy. Podľa ich facebooku má sťahovanie končiť 5/2016

  #166 – 18 March, 2016 at 3:22 pm

 9. Luděk's avatar Luděk

  Pivovar Nota Bene byl založen a otevřen v roce 2015 (srpen, resp. říjen).

  #165 – 10 March, 2016 at 1:02 pm

 10. Luděk's avatar Luděk

  Pivovar Dobronín má rok založení 2015.

  #164 – 20 January, 2016 at 2:10 pm

 11. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, bohužel u polských Bierhalle je situace nejednoznačná. Zatímco třeba Varšava, Katovice nebo Lodž mají vlastní pivovar, u Wroclawi jde jen o restauraci bez vlastní pivovarnické technologie. Ohledně polských pivovarů mohu doporučit web http://informatorpiwny.wordpress.com/category/mapy-piwne/, jeho tvůrce se polskými pivovary zabývá velmi detailně, kvalitou a aktuálností záznamů se skoro i blíží standardu Pivídek pro české a slovenské pivovary, takže třeba právě u Bierhalle důsledně rozděluje, zda jde o pivovar nebo jen restauraci. U Varšavy a Wroclawi jsem osobně na místě ověřil, že to sedí.

  #163 – 18 January, 2016 at 11:06 am

 12. kisutam's avatar kisutam

  Byl jsem jen v Bierhalle v Katovicích v obchodním centru Arkadia,a tam je namontovaný minipivovar,varna je v restauraci.Předpokládám,že každá restaurace jejich sítě má minipivovar.

  #162 – 18 January, 2016 at 9:10 am

 13. Michal's avatar Michal

  Neviete niekto, či je poľský koncept Bierhalle reťazcom minipivovarov, ktoré varia pivo pod tou istou značkou na niekoľkých miestach, alebo sa jedná o klasický minipivovar s niekoľkými odbernými hospodami? V prvom prípade chýba v zozname poľských pivovarov wroclavská Bierhalle.

  #161 – 17 January, 2016 at 11:13 pm

 14. kisutam's avatar kisutam

  Minipivovar Mačák v Olomouci vyřezán.Tudíž přestal existovat.Technologie odvezena do nového pivovaru Riegrovka.

  #160 – 17 January, 2016 at 11:53 am

 15. Michal's avatar Michal

  Zdravím, Po porovnaní so zoznamom minipivovarov 2015 na pivnom.infe by som dal do pozornosti Rodinný pivovar 713 Hradec Králové https://www.facebook.com/hradeckepivo/ http://www.hradeckepivo.cz/

  #159 – 5 January, 2016 at 6:08 pm

 16. Kryštof's avatar Kryštof

  Zdravím, s Kunraticema se to má tak, že pivo vaří již řadu měsíců, ale doposud licenčně v jiném pivovaru. Sondovali jsme nedávno v Krčáku, kde mají Muflona na čepu, nějak se jim protahují problémy se stavebním povolením či co, takže vaření piva ve vlastní technologii je jistě v plánu, ale nějaký ten měsíc to asi zabere.

  #158 – 25 December, 2015 at 6:03 pm

 17. Michal's avatar Michal

  Pivovar Kunratice budí podľa svojej webovej stránky http://www.pivovarkunratice.cz/ dojem legitímneho pivovaru, ale na pivídkach ho nevidím. Ako je to s ním?

  #157 – 20 December, 2015 at 11:50 pm

 18. pivofil's avatar pivofil

  Všechno nejlepší k dnešním narozeninám přeju Pivídkám, ale i sobě, protože jsou přesně na den o 40 let mladší než já. Do dalších let ať je stále o čem psát a mapa jen houstne, i když kvantita ne vždy nutně znamená i kvalitu...

  #156 – 5 November, 2015 at 12:54 pm

 19. Michal's avatar Michal

  Krátky komentár k pivovarskej situácii v rakúskom mestečku Weitra: v meste funguje už iba jeden pivovar, a to je Bierwerkstatt Weitra (tu na pivídkach pod názvom Brauerei Weitra Herman Pöpperl). Druhý pivovar, Brauerei Brauhotel Weitra minulý rok optimalizoval a presunul výrobu (práve do Bierwerkstatt Weitra) a dostal sa tak do kategórie pseudopivovar. Zaujímavé je, že letáky a iné propagačné materiály z "Brauhotelu" o tomto kroku decentne mlčia, a podnik ponúka dokonca semináre o varení piva, súčasťou ktorých je prehliadka priestorov a zariadení, ktoré už zhruba rok nie sú v prevádzke. Za osvetlenie situácie ďakujem ( českému) čašníkovi priamo v Brauhause - bez neho by som proste uveril propagačným materiálom. Domnievam sa, že podobná situácia nebude v Rakúsku (a možno ani v Nemecku) ojedinelá, horúcimi kandidátmi sú brauhausy, ktoré majú v blízkosti priemyselný regionálny pivovar a v Rakúsku špeciálne tie, ktoré ponúkajú BIO Bier.

  #155 – 28 October, 2015 at 8:57 pm

 20. Michal's avatar Michal

  Prvý minipivovar v okrese Jablonec n. Nisou bol oitvorený: http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/pivovar-rezek-v-zasade-odstartoval-oficialne-provoz/?aktualitaId=38835

  #154 – 18 September, 2015 at 4:17 pm

Strana 1 z 9 Následujících 20 »

Pošlete komentář
(nutný)
(není nutná)
CAPTCHA Image
Jiný obrázek