Pivídky doporučují:

Český pivní atlas - online prodej

Recenze zde


Pivídky na Facebooku

Novinky

1.5.2020 - Přidána tradiční Výroční zpráva pivovaru Nuselské Hovado. Tentokrát se dozvíte něco o soutěžních úspěších zeptopivovaru!

28.4.2020 - K čemu využít karanténu? Třeba k velkému úklidu pivního příhraničí v naší mapě - u českých pivovarů se zatím dramata odehrávají za jejich zavřenými dveřmi, takže tam jsme akorát odebrali Novoměstský pivovar v Praze, který se nám nedopatřením vrátil mezi pivovary otevřené. V příhraničí došlo k největším změnám v Rakousku, vzhledem k jejich rozsahu je zde tentokrát nebudeme uvádět detailněji.

20.4.2020 - Přidána tradiční novoroční bilance, tentokrát s přesahem až do dubna a současné situace: Poslední ‚rekordní‘ bilancování – co přinesl českému pivovarnictví rok 2019?

24.3.2020 - Teď zatím radši nikam nechoďte, ale po uvolnění karantény pro vás máme novinky v mapách ČR a po otevření hranic i tipy na nové pivovary na Slovensku a v příhraničí. V zemích českých přibyly pivovary Prokopák, Panaczech (oba Praha), Pod Kalousem (kraj Olomoucký), Olbrew (Moravskoslezský). Pivovar Horác, o kterém jsme tvrdili, že zavřel, se pouze přestěhoval na adresu bývalého pivovaru Hrboun do Jihlavy - ten tedy ale už pravděpodobně vážně zavřel. Na Slovensku jsou nové pivovary Eliáš (Trenčianský) a Včelí majer (Trnavský), naopak jsme odebrali pivovary Hudák, Hellstork a Spilka. A konečně v Sasku u hranic je přidán Brauerei Lohmen. Vielen Spaß und bleiben zu Hause!

Archiv

Tácek Pivídek

Gifty.cz - výhradní dodavatel tácků pro Pivídky

ČeskyČesky EnglishEnglish PolskiPolski DeutschDeutsch

Map and list of the Czech breweries - including breweries near the Czech borders!

The map zooms in on selected region after clicking on it. Information about selected brewery opens in a new tab - brief information includes address, website and GPS coordinates. The map is updated on regular basis and therefore you can be sure that the information provided are always up-to-date.

Atlas - reklama 1
Pivídky doporučují: Český pivní atlas. Recenzi knihy naleznete zde

Updated 24/03/2020

List of Breweries

Breweries of the Czech Republic are ordered by region, foreign breweries near the Czech borders are ordered alphabetically by country. The map and the list include only the foreign breweries within around 30 kilometres from the state border.

Breweries founded during the last three months are marked in the list as "New". The list also includes breweries which are about to open in near future ("Opening soon").

In the Czech version of the map you can also find - within the detailed description - a map depicting the market-share of the selected brewery on the level of the Czech republic's municipalities. This is available only in Czech and only for certain selected breweries (where such a mapping makes sense). Those selected breweries are marked in the list by a red x .

The tabs of regions and countries below serve for better orientation.

Vlajka ČR Czech Republic

509 opened breweries (+0 opening soon) in total, from which 45 (+0) industrial breweries and 464 (+0) microbreweries (i.e. less than 10000 hls per year).

Vlajka Německo German breweries near borders

Vlajka Rakousko Austrian breweries near borders

Vlajka Slovensko Slovak breweries near borders

Vlajka Polsko Polish breweries near borders


Vlajka ČR Breweries of the Czech Republic by region

Jihočeský (43 breweries)

Jihomoravský (63 breweries)

Karlovarský (10 breweries)

Královéhradecký (31 breweries)

Liberecký (19 breweries)

Moravskoslezský (48 breweries)

Olomoucký (34 breweries)

Pardubický (19 breweries)

Plzeňský (40 breweries)

Praha (51 breweries)

Středočeský (65 breweries)

Ústecký (34 breweries)

Vysočina (33 breweries)

Zlínský (19 breweries)

Vlajka Německo German breweries near borders

Vlajka Rakousko Austrian breweries near borders

Vlajka Slovensko Slovak breweries near borders

Vlajka Polsko Polish breweries near borders